OŠ Podlehnik sodeluje s PD Ptuj že veliko let, saj pod njegovim okriljem deluje tudi naš planinski krožek. Tako smo že konec meseca maja 2023 nastopili ob zaključku Haloške planinske poti, ki se je odvijal ob ribniku v Podlehniku. 24. novembra pa smo se s pestrim kulturnim programom odzvali na povabilo ob njihovem jubileju – 70 letnici delovanja PD Ptuj. Z učenci smo posebej za to priložnost pripravili kulturni program. Učenci predmeta Glasbena dela so zapeli in zaigrali sodobno izvedbo pesmi Oj, Triglav, moj dom v priredbi Jakoba Feguša, Mamma Mia, tretješolci pa so se predstavili s pesmijo Veseli pastir in zaključili z dramatizacijo in Kekčevo pesmijo v spremljavi šolske glasbene skupine. V dvorani smo poželi velik aplavz in navdušenje nad izvedbo programa, kar je za nas velika spodbuda za nadaljnjo delo. Po končani prireditvi smo uživali ob druženju z alpinistom Vikijem Grošljem.

Mentorja: Jakob Feguš in Jožica Vogrinec