Spoštovani starši!

Med 16. in 27. septembrom 2024 bo v Občini Podlehnik potekal Evropski teden mobilnosti.

Tema letošnje, na nacionalni ravni že 23. izvedbe, Evropskega tedna mobilnosti je »Udoben javni prostor – za vse«. Kakovostno urejen javni prostor prinaša v vsako skupnost številne koristi. Kjer koli so prebivalci, njihovi načini opravljanja vsakodnevnih in drugih poti ter njim pomembne dejavnosti enakovredno obravnavani, je kakovost življenja boljša: več je socialne pravičnosti, večja je varnost, manj je hrupa in onesnaženosti zraka.

Med 16. in 22. septembrom se bo Evropskemu tednu mobilnosti aktivno priključila Osnovna šola Podlehnik z vrtcem. Otroci bodo izvajali številne aktivnosti na prostem, spoznavali bodo varno pot v šolo, se družili na zaprtih parkiriščih, ustvarjali in plesali.

Osrednje aktivnosti, ki jih bomo izvedli:

Dan brez avtomobila

V petek, 20. septembra bomo vse zaposlene, otroke ter druge občane spodbudili, da se v službo, šolo ali po opravkih odpravijo peš ali s kolesom.

Šolska ulica

Parkirišča bodo v času ETM postala igrišča. Med 16. in 20. septembrom 2024 bosta zaprti parkirišči pri vrtcu in šoli. Starše vabimo, da vsaj del poti z otroki opravijo peš. Prav tako bo med 16. in 27. septembrom zaprto parkirišče pri VKTC Podlehnik. Vabimo vas, da se po odpravkih odpravite peš. Če te možnosti nimate, ali tega ne morete storiti, avtomobile lahko parkirate na popeskani površini ob Policijski postaji Podlehnik.