Aktivnosti ETM se izvajajo v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE in so sofinancirane s strani Ministrstva za okolje in prostor – Sklad za podnebne spremembe.
#trajnostnamobilnost, #evropskitedenmobilnosti, #samo1planet, #care4climate in #sptm
Letos se spominjamo osemdesetletnice konca druge svetovne vojne, ki je poleg osvoboditve iz okupatorjevih klešč prinesel tudi korenit prelom na političnem, družbenem in gospodarskem področju. Povojna ihta je marsikje rodila maščevanje, nove krivice in nerazumne odločitve. Mnoga protislovja je prinesla tudi agrarna reforma, o kateri bo govor v tokratni arhivaliji meseca.
Konferenca naš ocean (angleško Our Ocean Conference) poudarja pomen dejavnega pristopa in iskanja trajnostnih rešitev za zaščito morskih ekosistemov, zmanjšanje onesnaževanja in zagotavljanje trajnostnega modrega gospodarstva. Slovenija se 10. konference Naš ocean v Busanu udeležuje kot predsedujoča Barcelonski konvenciji za varstvo Sredozemskega morja, Vodni konvenciji in Donavski konvenciji.
»Praznik dela je več kot zgolj simbol zgodovinskega boja za delavske pravice. Je priložnost, da kot družba premislimo o vrednotah dela, solidarnosti in pravičnosti,« je ob prihajajočem 1. maju povedal minister mag. Franc Props in se zahvalil vsem javnim uslužbenkam in uslužbencem, ki z odgovornostjo, s predanostjo in strokovnostjo skrbijo za delovanje naše skupnosti.
Državni sekretar Uroš Vajgl se je v Varšavi udeležil neformalnega zasedanja EU ministrov za okolje in podnebje, ki ga je organiziralo poljsko predsedstvo Svetu EU. Ministri so na zasedanju razpravljali o prilagajanju podnebnim spremembam in izzivu dezinformacij na področju okoljskih in podnebnih politik.
V Varšavi na Poljskem sta 24. in 25. aprila 2024 potekali srečanji generalnih direktoric in direktorjev, pristojnih za teritorialno kohezijo in urbani razvoj.