V petek, 27. septembra 2019, je v dvorani šole Podlehnik potekala osrednja prireditev ob 20-letnici obstoja občine Podlehnik.

Na prireditvi so v kulturnem programu sodelovali tudi otroci iz vrtca in učenci naše šole. Predstavili so se v medgeneracijskem spletu, v katerem so kulturne utrinke tkali kot pevci, recitatorji, likovni ustvarjalci in plesalci skupaj s pevkami Vokalne skupine Cantilena, z ljudskimi pevkami Trstenkami, člani Godbe na pihala iz Podlehnika, vokalistoma Ano Prešeren in Patrikom Plajnškom, na žvegle in trstenke pa sta zaigrala Doroteja Feguš in Janez Jerenec.

V programu so se pod vodstvom mentorjev Jake Feguša, Majde Erlač, Ane Bedenik, Tamare Lah in Janje Brodnjak predstavili pevci otroškega in mladinskega pevskega zbora ter recitatorji Luka Kramberger, Tadej Piškur, Patricija Zajko in Iza Feguš. S plesom so se jim pridružili še otroci iz najstarejše skupine vrtca. Na klavirju nas je spremljal pianist Tom Hajšek.